صفر تا صد ارزان سفر کردن

صفر تا صد ارزان سفر کردن

برای هیچکس هیچ نسخه عمومی نمی توان نوشت که با این شیوه و سبک سفر کنید ، اگر علایق خودتان و ظرفیت تحمل و چالش های موجود در سفر رو نمیدانید نخست باید از خودتان سوال بپرسید

من حاضر هستم صبح زود از خواب بیدار شوم ؟

من به طبیعت علاقه دارم یا مکان های تاریخی یا شهرگردی ؟

من حاضر هستم یک شب را در اقامتگاههای بومگردی و یا چادر بگذرانم ؟

الویت من سفرهای خانوادگی ست یا دوستانه یا تورهای گردشگری ؟

با توجه به بودجه ای که دارم ، چه سبک سفری برای من مناسب است ؟

و خیلی از سوالات دیگر…

اینکه سرکار میروید یا صاحب یک بچه کوچک هستید و یا دختر تنها هستید نمی تواند بهانه ای برای سفر نکردن شما باشد.

وقتی جواب سوالهایتان را گرفتید برای شروع خودتان را وارد یک چالش کنید.

  • گروهی سفر کنید : خانوادگی و یا مجردی و یا دوستانه ، فرقی ندارد ، هرچه تعدادتان بیشتر باشد در کاهش هزینه سفر شما موثر است
  • خودتان آشپزی کنید : در سفرهای گروهی هر مسئولیت را به یک نفر بدهید اما چیزی که مهم هست ، غذا از جایی سفارش ندهید و سعی کنید خودتان دست به کار شوید ، نیاز نیست حتما یک میز با غذاهای رنگارنگ بچینید ، هدف ارزان سفر کردن لذت بردن در مکان مورد نظر بدور از تجملات است.
  • با تور سفر کنید : اگر توی سفر کردن کم تجربه هستید و یا نمی نوانید یکدفعه گروهی را برای سفر توجیه کنید و یا ارتباطات کمی دارید ؛ تورهای مسافرتی یکروزه که دارای مجوز هستند ( با لیدر رسمی ) گزینه خوبی برای شما هستند ، نکته مهم ارتباط گیری با افراد حاضر در گروه می باشد ، شما با معاشرت با سایرین حتی میتوانید مسیر زندگیتان را تغییر دهید و شاید در آینده خودتان گروهی برای سفر جمع کردید و با آموزش های لازم یک تورلیدر شدید . پس یک گوشه نشینید و با هیچ دستاوردی از سفرتان نداشته باشید.
  • اگر نه گروهی سفر کردن را دوست دارید و نه با تور : مخالف جهت همه گردشگران سفر کنید ، مثلا در روزهای تعطیلات رسمی که همه سفر میکنند، شما کار کنید و در روزهای غیر تعطیل سفر بروید . اینگونه هم ترافیک و شلوغی را دور زدید و هم بیشتر پروازها و خدمات گردشگری با نرخ خیلی پایین تر گیرتان می آید ، چه بسا امکان چانه زنی نیز وجود دارد.

ارزون سفر کردن تموم نشده ، این مقاله همچنان با راهکارهای متفاوت ادامه خواهد داشت.

sepehr

0 Reviews

Write a Review

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *